delir.zambitor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Razi in voie la lumina neonului si fa-ti oricand prieteni noi!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cronicile vampirilor-ANNE RICE

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
†Goth†Romance†

†Goth†Romance†


Mesaje : 79
Data de înscriere : 26/06/2010
Varsta : 29
Localizare : Sibiu

Cronicile vampirilor-ANNE RICE Empty
MesajSubiect: Cronicile vampirilor-ANNE RICE   Cronicile vampirilor-ANNE RICE Icon_minitimeMar Iun 29, 2010 7:02 pm

Ok...deci e vorba de Cronicile vampirilor de anne rice:d...mie imi plac:x

Uitati aici:


Cronicile Vampirilor reprezintă o serie de zece cărţi, scrise de autoarea americană Anne Rice. Această serie îl are ca personaj central pe Lestat de Lioncourt, un tânăr nobil francez din secolul XVII, secol în care a primit şi "Darul Întunecat", adică a fost transformat in vampir. Cronicile au avut un succes răsunător în anii 1970, după publicarea primului volum. Lestat apare in special in primele cinci cărţi, următoarele descriind alte personaje relaţionate cu acesta: Diavolul Memnoch, Vampirul Armand, etc.

Cărţile seriei:
Interviu cu un vampir (1976)
Vampirul Lestat (1985)
Regina damnaţilor (1988)
Povestea hoţului de trupuri (1992)
Diavolul Memnoch (1995)
Vampirul Armand (1998)
Merrick (2000)
Blood and Gold (2001)
Blackwood Farm (2002)
Blood Canticle (2003)
Creaţia lui Rice in materie de vampiri nu se opreşte aici, în continuare a mai scris Noile cronici ale vampirilor, serie care cuprinde doar două cărţi momentan: Pandora (1998), Vampirul Vittorio (2001).
Sus In jos
♥Green.Iris♥
Admin
♥Green.Iris♥


Mesaje : 152
Data de înscriere : 19/06/2010
Varsta : 28

Cronicile vampirilor-ANNE RICE Empty
MesajSubiect: Re: Cronicile vampirilor-ANNE RICE   Cronicile vampirilor-ANNE RICE Icon_minitimeMar Iun 29, 2010 7:16 pm

Interviu cu un vampir nu am citit decat o parte.Ador povestea.Din celelalte nu am citit, dar stiu ca aceasta m-a incantat peste masura.

Sus In jos
http://letscatchbutterflys.webservices.tv
 
Cronicile vampirilor-ANNE RICE
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
delir.zambitor :: Discutii diverse :: Carti-
Mergi direct la: