delir.zambitor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Razi in voie la lumina neonului si fa-ti oricand prieteni noi!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Rom in Romania

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
♥Green.Iris♥
Admin
♥Green.Iris♥


Mesaje : 152
Data de înscriere : 19/06/2010
Varsta : 28

Rom in Romania Empty
MesajSubiect: Rom in Romania   Rom in Romania Icon_minitimeMar Iun 22, 2010 11:32 pm

O problema constanta si total eronata.
De extrem de multe ori, cei de etnie roma sunt acuzati de fapte ingrozitoare, fara dovezi si in cazuri extreme sunt chiar pedepsiti pe nedrept.Aici o sa discutam acesta discriminare ,dupa gandurile fiecaruia.
Sus In jos
http://letscatchbutterflys.webservices.tv
†Goth†Romance†

†Goth†Romance†


Mesaje : 79
Data de înscriere : 26/06/2010
Varsta : 29
Localizare : Sibiu

Rom in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Rom in Romania   Rom in Romania Icon_minitimeLun Iun 28, 2010 3:04 am

da...e adevarat...mi se pare nedrept!!!
Sus In jos
♥Green.Iris♥
Admin
♥Green.Iris♥


Mesaje : 152
Data de înscriere : 19/06/2010
Varsta : 28

Rom in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Rom in Romania   Rom in Romania Icon_minitimeLun Iun 28, 2010 9:03 pm

Uau sis.Dezvolta:)). Eu am pe langa casa-ma rog.bloc- cativa romi.Saracii traiesc intr-o saracie crunta si alti mai zic ca romii au palate si nu mai stiu ce.Nu zic ca nu sunt unii care si-au facyut avere din furat, dar exista si tigani ca cei pe care ii cunosc, care abia isi tarasc viata.In fiecare luna le mai ducem cate ceva cu toti.Haine mai rar, dar si din astea.Mancarea abia daca o au.Dar pe criza ei nu resimt.Toata viata au trait asa, deci nu au cum sa o mai simta si pe asta.
Sus In jos
http://letscatchbutterflys.webservices.tv
Continut sponsorizat





Rom in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Rom in Romania   Rom in Romania Icon_minitime

Sus In jos
 
Rom in Romania
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
delir.zambitor :: Probleme si scoala-liceu-facultate :: Ajutor! :: Discriminare-
Mergi direct la: